Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-02-2010, 16:08   #4 (permalink)
boommerr
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Zeytin İhracatı Yapmak İstiyoruz

Merhabalar Çin Pekin de yasıyorum gecen hafta bır arkadasım gelırken zeytın getırdı.Özlemısım sıyah zeytını.Pekin de carrefour marketlerınde sıyah ve yeşil zeytın var ama Turkıye dekı kadar lezzetlı değil.Çin de carrefour un kar oranlarını bılmıyorum ama sıze Cin için malıyet hesabı yapabılmenız adına soylım
cam kavanozda 780 gram net,
400 gram yesil zeytın,cekırdeksız ve ıcınde kırmızı bıberı yada domates olmayan zeytın ın market raf satıs fıyatı 6,64 lira.
bunu pek hatırlamıyorum sısesını attım 178 gram net, 105 gram cam kavanozdakı yesil ,cekırdeksiz kırmızı bıbersız domatessiz zeytın 2,88 lira
siyah cekırdeksız 145 gram net .95 gram(cok emınde degılım ama 100gramdan az dıye dalga gecıyordum onu ıyı hatırlıyorum ) metal konserve zeytın 2.44 liraydı
bu fıyatlar maksımım son 15 gun oncesı aittir,Pekın dekı kdv oranlarının %17 olarak,kar payı ve normal Gümrük vergılerını hesaba katarak uzakdogu piyasası hakkında kafanızda birşeyler planlayabılecegınızı dusunuyorum.Bu arada soylım zeytinler ispanya zeytını manzanilla zeytını(cesıtımı bılmem )
boommerr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design