Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-03-2010, 10:55   #2 (permalink)
Voodoo
Üye

Teşekkür: 0
11 Mesajda 11 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: İlk ithalat yapıcagım , lütfen yardım

Alıntı:
engg´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar , yurtdışından ayakkabı ithal etmeye başladım...Birer çift , ikişer çift getiriyordum gümrükte problem yaşamıyordum , artk toptan getirmeye başladım gümrükte evraklarımı hazırlayıp verdim , şahıs olarak...Ancak yinede bazı problemler yaşadım..Şahıs firması kurarak hiçbir sorun yaşamadan istediğim miktarda ürün getirtme imkanım varmıdır ?
Şimdiden yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim..
şahıs firması olarak getirirsin ancak ihtisas gümrüğe tabi ayakkabı ithali

2009/85 Genelgenin 3.Maddesinde; AB menşeli olmayanların Serbest Dolaşıma Girişinin sadece; Gaziantep, İstanbul Deri Serbest Bölge ve İzmir Menemen Deri Serbest Bölge Gümrük Müdürlüklerinden yapılabileceği,
AB menşeli olmayıp A.TR eşliğinde gelmesi durumunda ise belirtilen gümrüklere ilaveten Halkalı Gümrük Müdürlüğünden de yapılabileceği,
Miktar ve değer itibariyle ticari nitelik arz etmeyen eşya ile Yatırım Teşvik Belgesi ve Geri Gelen Eşya kapsamında değerlendirilen eşyanın gümrük işlemlerinin geldiği yetkili gümrük idaresinden gerçekleştirilmesi, talimatlandırılmıştır.
Voodoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:58
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design