Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2010, 16:36   #1 (permalink)
phatter
Üye

Teşekkür: 3
1 Mesajda 3 kere teşekkür edildi.
Standart 150€ - 430€ Muafiyetiyle ilgili biriki soru (ağırlık-kargo bedeli vs)

Merhaba biriki sorum vardı benimde aradım fakat net bir cevap bulamadım ve bu konu başlığı ile alakalı olduğunu düşünerek bu başlığın altına yazmayı uygun gördüm,

1* Posta yolu veya hızlı hava kargosu ile alınan değeri 150 euro'yu geçmeyen elektronik eşyalar için herhangi bir ağırlık limiti varmıdır.

örnek; 150 euro değerinde 10 kg ve 40x40x40 boyutlarında bir elektronik eşya muafiyette sorun teşkil edermi.

2* Bir gerçek kişiden diğer bir gerçek kişiye kargo ile hediye olarak gönderilen "kullanılmış" (fakat orjinal kutusu vs duruyor) ve değeri 430 euro'yu geçmeyen elektronik eşyalar için herhangi bir ağırlık limiti varmıdır.

örneğin; 400 euro değerinde 15 kg ağırlığında 50x50x50 boyutlarında bir ürün muafiyette sorun teşkil edermi.

3* Yolcuların beraberinde getirdikleri kullanılmış hediyelik eşyalarda böyle bir kg şartı varmıdır.

örneğin, arkadaşım gelirken yanında 25 kg değerinde 400 euro yu geçmeyen bir elektronik eşyanın gümrüğünde sorun yaşarmı.

4* Gelen ürünün sınırı aşıp aşmadıgını belirten bedeline kargo bedeli dahil ediliyormu. Yoksa sadece faturası üzerindenmi sınırı aşıp aşmadıgı değerlendiriliyor.

örneğin, 140 euro fatura bedeli var ve 20 euro kargo ücreti var.. prosedür nasıl işler.

5* Muafiyet sınırını aştığı takdirde örneğin 630 euro değeri var eşyanın, bu eşyadan 430 euro luk muaf olan kısım çıkarılarak 200 euro üzerinden mi tek ve maktu vergi ödüyoruz. yoksa direk 630 euro'nun mu tek ve maktu vergisini ödüyoruz.

şimdiden teşekkürler
phatter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design