Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-04-2010, 16:47   #2 (permalink)
Voodoo
Üye

Teşekkür: 0
11 Mesajda 11 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Destek verecek gümrükçü şahıs-firma arıyorum..

Alıntı:
RUN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar selamlar, forumu aradım ama tam istediğim bir soru-cevaba ulaşamadım. Ben 1999-2001 yılları arasında japonyada üretilmiş ve ülkemize o dönemde ithal edilmemiş bir aracı japonyadan alıp kendim için ülkemize ithalatını yaptırmak istiyorum. Sanırım bunun için DTM den özel izin gerekiyor.Detaylar çok karışık. Gördüğüm kadarıyla bu forumda gümrükçülük yapan firma yetkilileri var, meslek olarak bu işle uğraşan arkadaşlar var. Ben bu firmalardan,arkadaşlardan yardım istiyorum. Mümkünse Ankara firması olması tercihim olur. Bu işi yapabilen, daha önce yapmış, güvenebileceğim bir firma arıyorum. Benim buldugum aracı benim adıma japonyadan alıp buraya getirecek, bütün gümrük ve evrak işlerimi prosedürlerimi halledecek bir firma yada şahıs arıyorum. Gelen aracın gümrük işlemleri dahil tüm evrak işlerini, izinlerini vs sini halletmelerini istiyorum. Kısacası ben böyle bir işle daha önce hiç uğraşmadım ve kanunları falan okuyuncada pek anlamadım. İstiyorumki anlaştığım firma bana ruhsatıma kadar çıkartıp getirsin.Tabiki bunun bir bedeli olacak ve bunu o firma - şahıs ile karşılık oturup konuşuruz. Bu işi ben yaparım diyen arkadaşlar buradan benimle iletişime geçerse çok sevinirim.
araba ithali özel bi durum ve herkesin bilemeyeceği bir husus, ancak bildiğim kadarını sizlere aktarayım.

yurtdışından araç getirme hakkı sadece yurtdışında belirli süre yaşayıpta türkiye'ye kesin dönüş yapacak olan vatandaşların hali hazırda kendilerine ait olan bindikleri araçlarla sınırlıdır.

aksi olsaydı herkes yurtdışındaki amcasından dayısından vs kişilerden talepte bulunarak istedikleri aracı çok ucuza getirirdi..
Voodoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:37
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design