Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2010, 18:34   #4 (permalink)
Voodoo
Üye

Teşekkür: 0
11 Mesajda 11 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Şahıs için gümrük müşavirine vekalet

Alıntı:
pooky´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Ama vergi numarasi olan her vatandasin ticari urun getirerek ithalat yapma hakki oldugunu biliyorum. Boyle bir hakkim varken firma kurmaya gerek oldugunu dusunmuyorum. Benim sorum SAHIS olarak gumruk musavirine nasil vekalet verildigi... Bu konuda bilgilendirme yaparsaniz sevinirim. Tesekkurler.
o bahsettiğiniz şu şekildeki işlemler için... örnek olarak yurtdışından dönüş yaptınız, ve ev eşyalarınız var onların gümrük işlemlerini şahıs olarak yapabilirsiniz. veya buna benzer ticari mahiyette olmayan ufak tefek işlemleride yaparsınız, ama iş ticari ürün ithalatına gelince o zaman firma olmanız şart.. en basitinden ithal ettiğiniz ürünü nasıl satacaksınız? alıcıya nasıl fatura keseceksiniz?

veya olaya şöyle bakın.. bırakın ithalatı ve kendinizi yurtiçinde ticari mal alıp satan bir tüccar olarak düşünün... alıp sattığınız malı nasıl faturalandıracaksınız? vergiyi nasıl ödeyeceksiniz..
Voodoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:11
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design