Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2010, 23:54   #4 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici
 
ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2009
Nerden: İstanbul
Mesajlar: 781
Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 2.EL İS MAKİNASI İTHALATI MÜMKÜNMÜ ?


Sn, Sole Danışmanlık - Sn, Musson

Gökhan Uysal Üyemizin belirttiği üzere, 2010/9 sayılı tebliğe göre İthal edilmek İstenen Makinalar;
tebliğin;

EK-1/A listesinde yer alıyorsa, İthalat Rejim Kararının 7. maddesine göre doğrudan izin verilmiştir( yaş haddi önemli değildir.)

EK-2 listesinde yer alıyor ise; listede eşyanın karşısında belirtilen Net ağırlık başına CIF kıymetinin
altında olanlar DTM iznine tabi olup, bu kıymetin üzerinde olanlara ise doğrudan izin verilmiştir.
Buradada yine yaş haddi yoktur.

Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 8704 ile 8705 pozisyonuda yer alan , Kamyonlu Platform ve Çekiciler; 2010/ 9 sayılı tebliğ listelerinde yer almamaktadır.

Saygılarımla,
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu kullanıcı ZAFER BULAM adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
musson (03-05-2010)
 




Şu Anki Saat: 22:00
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design