Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-05-2010, 12:09   #1 (permalink)
cccp
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Lisans Mezunları için şartlar -

iyi günler dilerim ;
4 yıllık iktisat - işletme mezunuyum , istanbul deniz ticaret odasının verdiği yetkili gemi acente personeli belgem var şu an. ve kendimi gümrük bölümünde ilerletmek istiyorum . amacım gümrük müşaviri olmak . igmd nin sitesinde --Staj amacıyla bir gümrük müşavirinin yanında üç yıl çalışmış olmak, -- şartı var ( gümrük müşavir yardımcılığı için ) . bu şart lisans mezunları için geçerlimi ?. ( b karnesi almak için a karnesini almak için ) yalnız bu gümrük müşavir yardımcılığı için lisans mezunu olduğum için . benim 3 yıl gümrük müşavir yardımcısı stajı yapmam gerekiyormu .yoksa 3 yıl süreyle gümrük müşaviri yanında çalışıp sınava girebilirmiyim . ayrıca bu sektörde bir şeyleri araştırıp öğrenmek 3 yıl stajyer olarak çalışmak gelecekte bizi olumlu yönde geri dönermi diye çok merak ediyorum .Ynai kısacası Gümrük müşavirliği A karnesi sınavına girmek için lisans mezunları 3 yıl mı staj yapmalaır gerekiyor yoksa 3 yıl ( b karnesi için staj ) + 3 yıl b karnesini aldıktan sonraki staj : hangisi .
cccp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design