Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-05-2010, 15:40   #3 (permalink)
hakan16
Üye

Teşekkür: 5
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: İNF BELGESİ İÇİN ACİL YARDIM!!!!

Alıntı:
ZAFER BULAM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn, hakan16

Her iki formda Dahilde İşleme Rejiminde Üçgen Trafiğin uygulanmak istenmesi halinde kullanılır.
Buradaki Üçgen Trafik tabiri; ithal eşyasının, işlem görmüş ürünlerin önceden ihracatının gerçekleştirildiği gümrük idaresinden başka bir gümrük idaresinden sokulmasını ifade etmektedir.

Aradaki fark ise; her iki belgede, Dahilde İşlemenin Üçgen Trafiğinde kullanılıyor olmakla beraber,
INF 5 Formu aynı zamanda İthal eşyasının Rejime tabi tutulmadan once, İthal eşyasına eşdeğer Serbest Dolaşımdaki eşyadan üretilmiş işlem görmüş ürünün İhracına izin veren bir formdur.

INF9 formu önceden ihracata izin vermez. Sadece üçgen trafiğe izin verir yani, işlem görmüş ürünün ihracından önce ithal eşyasının girmesi halinde, işlem görmüş ürünün elde edilmesi için kullanılan eşdeğer eşya kadar İthal eşyasının Dahilde İşleme Rejiminden yararlandırıldığının kontrolü amacıyla kullanılır.

Saygılarımla,

Çok teşekkürler Zafer Bey, Ben bursadan Uludağ üniversitesin de Dış ticaret bölümü okuyorum ikinci senem bu yıl bitiyor hoca sordu yardımcı olduğunuz için çok saolun bir de ben Gümrük müşavirliği yardımcılı stajerliğini yapmak istiyorum ama kimse stajyer almıyor ne yapmam lazım kpss ye çalısmayı düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz acaba çok teşekkür ediyorum iyi günler...
hakan16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design