Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-05-2010, 01:28   #1 (permalink)
ecalik
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Router G.T.İ.P Tespiti

Merhaba. Güney Kore'deki şirket merkezimizden Türkiye'de yeni kurulmakta olan fabrikamızda kullanılmak üzere router yollanılmış fakat gümrüğe takılmıştır. Gümrükçü olarak ne yazık ki DHL'e vekaletname verilmiştir. ne yazık ki diyorum aynı zamanda antrepo ardiye ücretini de işleten firmadan gümrükleme hizmeti de almak talihsiz bir karardı. Dün bize G. Kore gümrüğünde fiziki muayene sırasında router in kutusunun açıldığı ve böylece kullanılmış eşya statüsüne girdiği,önce sivil havacılık kurumunda izin almamız gerektiği söylendi. Biz bunu araştırığ bu işlemin yalnızca uçak parçalarında uygulandığını kendilerine ilettik.Daha sonra fikir değiştirip bu parçanın ithalinin dış ticaret müsteşarlığından izin belgesi alınmasına bağlı olduğu söylediler. Ben ilgili mevzuatta izne tabi olup olmayan ürünleri inceledim ve hasbelkader bir kaynakta ürünümüzün (8517 GTİP Altında Sınıflandırılan Telefon, Telefaks, Teleprinter vetelgraf Santaraline Ait Olanların Dışındaki Aksam ve Parçalar 8517.70.90.00.29 GTİP-Örn. Telefon Santraline Ait Olan Aksam) veya
Modem, Switch, Hub, Firewall, vb. her türlü ses, görüntü ve diğer bilgileri alamaya vermeye ve çevirmeye mahsusu cihazlar (8517.62.00.90.00 GTİP)den) birine tabi olabileceğini düşündüm. Fakat emin değilim.

Ürün internet erişimnde kullanılacak bir network elemanıdır. Plastik aksamlıdır.Ne yazık ki tam model adı ve kodunu bilmemekteyiz.
Sizden ricam mümkünse g.t.i.p numarası,gerekli belge ve işlemler konusunda yardımcı olmanız.Çok teşekkür ederim
ecalik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design