Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-05-2010, 12:13   #10 (permalink)
nulyo
Üye

Teşekkür: 2
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Gümrük Müşaviri olmak ?

Alıntı:
Dede Efendi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Bu forumu kuranlara teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
İzninizle sizlere bir kaç soru sormak istiyorum.
Ben 4 + 1(hazırlık) yıl Lojistik Yönetimi bölümünü okuyacağım.Şuan hazırlık öğrencisiyim.Açıkcası bölümüme AŞIĞIM :1 (3): Babam,amcam ve rahmetli dedem Kamyoncuydu ve küçük yaşlardan beri tır,kamyon ve nakliyat işi içinde büyüdüm ve lise hayatım boyunca tek hedefim lojistik okumaktı ; ÇOK şükür ÖSSde istediğim puanı aldım ve bölümüme birincilikle girdim.
Şimdiki amacımsa Gümrük müşaviri olup memleketime(Zonguldak'a) dönmek :1 (20):
Yaptığım araştırlar sonucu 3 yıllık bir staj programı uygulamam ve ardından gümrük müşaviri yardımcılığı sınavına girmem gerekiyor. İşte burda aklıma bir sürü sorular takılıyor. Sizlerden bu soruları cevaplamanızı istiyorum ..

SORU-1)Hem okuyup hemde stajımı yapabilir miyim ? örneğin şuan izmirde okuyorum ve 2. sınıfa geçtiğimde hem okulumu okuyup hemde stajımı yapabilir miyim? akşam 4 e kadar ders oluyor hafta içi ,4 ten sonraları staj yapacağım yerle anlaşıp ,hafta içi 4 ten istedikleri saate kadar hafta sonları ise tam gün çalışabileceğim yer bulabilir miyim :1 (13): ?

SORU-2) Gümrük müşaviri yardımcısı olduktan sonra nasıl Gümrük müşaviri olacağım?

SORU-3)Devletin bir kademesinde gümrük müşavirliği yardımcılığı için 3 yıl staj yapabilir miyim?

SORU-4)Gümrük müşaviri olduktan sonra kendi büromuzu istediğimiz gibi açabilir miyiz? (bir yerde okumuştum da en az 2 müşavir 1 büro açabilir diye acaba bu doğrumu? 9

SORU-5)Gümrük müşaviri olduktan sonra büromuzu açacak kadar maddi imkanımız ve uygun ortam yoksa , iş bulma konusunda zorluk çeker miyim?

Şimdilik bu kadar arkadaşlar biraz uzun yazdım hakkınızı helal edin....
Merhaba
Öncelikle ben de İstanbul Üni. Ulaştırma&Lojistik Bölümü son sınıf öğrencisiyim.Yakın zamanda eski Gümrükler Genel Müdürü nün de bulunduğu bir oturum yapıldı okulumuzda.Biz de bu durumdan şikayet ettik.Ancak kendisi de bizi haklı buldu ve bu konuda yardımlarını esirgemeyeceğini ifade etti.Ayrıca okulumuzun üst yönetimden insanlar şu an yasal prosedürlerle ilgileniyorlar.Yani çok yakında yürürlüğe girmasi bekleniyor.Bilgilendirmek istedim.Yani sen hedefinden vazgeçme.Lojistik Bölümü öğrencilerinin bu hakkı temin edilecek.Başarılar

Saygılarımla
nulyo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:48
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design