Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-05-2010, 15:46   #2 (permalink)
NeCo1907
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: almanyadan GLS ile ürün alan var mı ?

Alıntı:
dragon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
selam ,almanyadan birkaç şey alacağım ama satıcı DHL ile değil GLS adlı bir firma ile göndereceğini söylüyor.Tracking no'su da olacağını söylüyor.Acaba bu GLS ,almanyanın resmi posta servisimidir ,DHL gibi ?
GLS kargo DHL den %50 daha ucuz neredeyse.
acaba GLS nin Türkiyedeki dağıtımını PTT mi yapıyıor?
eğer ürün gümrüğe takılırsa pttnin gümrğk mevzuatı mı geçerli olur ?
Eğer dağıtımını ptt yapmıyorsa almaktan vazgeçeceğim malum gümrük meselesi yüzünden.
bilen duyan varmıdır bu GLS yi ?
yardım lütfen
Mesajına bir sene sonra cevap vermek istemezdim fakat yurtdışından alışveriş yapanların faydalanması için GLS Kargo hakkında bilgiler vermem gerektiğini düşündüm. Umarım ürününü GLS Kargo ile getirtmemişsindir. Çünkü GLS Kargo kuralların ve yasaların uygulanmadığı Atatürk Havaalanı Türk Hava Yolları Ambarına inmektedir. Geçtiğimiz günlerde Almanya üzerinden bir çift paten siparişinde bulundum. Ürünün GLS Kargo Türkiye distribütörü MNG Kargo ile kapıma kadar geleceğini düşünüyordum ki yanılmışım. Ürünüm hiç bir fiili muayeneye tabi tutulmaksızın gümrükte bırakıldı. Üstelik bedelinin 150Euro'nun altında 142.77Euro olmasına rağmen. Kesinlikle ama kesinlikle GLS Kargo ile Türkiye'ye paket getirttirmeyin. Siz ve ürününüz telef olmasının yanında birde cebinizdeki paradan olursunuz. Almanya'dan paket isteyecekseniz Deutsche Post ile isteyiniz. Türkiye'ye gelmesi yaklaşık 2-3 hafta bulur fakat kapınıza kadar PTT ile teslim edilir. Birde unutmadan istiyeceğiniz paket şahsi eşya ise gönderici 150Euro'nun altında kıymette olduğunu bildirsin.

Bu işlemler sırasında harcanan masraflar
MNG Konşimento Bedeli: 150TL
Gümrük Vergisi:100TL
THY Ardiye Bedeli:50TL
Gümrük MasrafıToplam: 300TL
Patenin bedeli: 292TL

Tablo ortada yazılanlar her şeyi özetliyordur umarım..
NeCo1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design