Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-05-2010, 18:28   #9 (permalink)
Salih Yayla
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: MAVİ PLAKA ARAÇ ALMAK İSTEYENLER VE ARAÇ SAHİPLERİNİN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Alıntı:
commer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Maddeleri dikkatli okumamışsınız aşağı pastelediğim maddeyi dikkatle okuyunuz.

9- Mavi plaka vergisiz oto alımı, kullanımı için aracı alan şahsın mutlak surette ehliyetinin olması şarttır.Yurt dışındaki almış olduğu ehliyeti Türk ehliyetine çevirme zorunluluğu yoktur
Merhaba,

Benim sorum olacak size,

Ben suan bir hollanda vatandasiyim ve 3 ay once turkvatandaskigimi men etim. Bana Baskonsolosluk mavi kimlik verdi No: 193731 Turkye Cumhuriyet kimligi.

Ben suan bir Turk misafir vatandasi olarak gozukuyorum.

1- Benim suan bir Hollanda plakali aracim var ve bunu turkye ye MA plaka olarak cikartmak istiyorum. Bu mumkunmu? "Yabancı uyruklu olup, Türkiye'ye belirli bir süre için; kalma!

2- Arac 1981 yilina ayittir MB W126 300 SD Diezel 1680 kilo ve 75KW motoru var. Bunun masraf tutarini nasil hesaplamam lagsim? "Turing oto kurumuna aracın kilo ve modeline göre teminat yatırılır" bu nedir ve nekadar teminat yatiriladactir? bu teminati geri aniniyormu?

4- Bu araci Hollanda plakali olarak MA plakaya basvurmak istiyorum. Yani bu araci Hollandadan turkiye surerek getirecegim! Gumrukte Triptik zorunlulugu! bunlar mumkunmu?

3- Kac tane arac turkiyeye getirme hakim vardir?

Cevabiniz icin sindiden tesekurler,

Salih Yayla
Salih Yayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design