Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-05-2010, 14:18   #27 (permalink)
Fatihh
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: DROPSHİP SİSTEMİYLE TÜRKİYE'ye ÜRÜN SATMAK İSTİYORUM!!!

Alıntı:
bilgiamacli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eger satışını yaptığınız ürünlerin ücreti Türkiyedeki banka hesabınıza gönderiliyor yada transfer ediliyorsa bu ithalata girer...Gümrükden bireysel ürün gönderimi adı altında ticaret yapamazsınız ..eğer anlaşılır ise kaçakcı durumuna düşersiniz...

gittigidiyor.com sitesinde satış yapanları izmirde denetime tabi tutulup ceza yağdırıyorlar....bu işlemin ikjinci ayagada gümrük olucaktır ve kaçınılmaz...

Yurtdışındaki kurallar yada kanunlar türkiyeyi bağlamaz ..eger para türkiye bankalarından birine gelmesi yeterlidir...O nedenle şirket üzerinde yasal ithalat yolu ile gönderim ve bildirim yapılması gerek...

iyi günler,

siz yazmissiniz ki yurtdisindan gelen ürünlere vergi verilecek diye.ama GG de okadar cok ürün varki amerikadan refurbished olarak yolluyorlar ve halende satiyorlar GG de.refurbished olunca vergi vermek gerekmiyormu eger vergi verilecekse GG deki fiyatlar mümkün degil o fiyata satilsin.benim kanimca amerikadan gelen refurbished ürünlere GG saticilari vergi ödemiyor.beni bu konuda aydinlatirsaniz memnun olurum.

saygilar
Fatihh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design