Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-07-2010, 15:49   #1 (permalink)
kyum
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Thumbs up dropshipping yasal mıdır

merhaba,
forumda emeği geçen ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler cok faydalı bir platform olmuş...
benim e-ticaret üzerine bir şahıs firmam var.çinden bayan tekstil ürünleri ithalatı yapacaktım bu nedenle firma kurdum ancak bazı mali aksilikler oldu ve maalesef bu durum ertelendi ancak ithalat için bağlantı kurdugum firmalar toplu alım almasam da dropshipping ile satış yapabılecegımı söylediler.ben ürünü g.g gibi sitelerde üzerine kendi karımı ekleyerek satışa sunacagım satılırsa alıcı ödeme yaptıgı gun ben de çindeki tedarıkciye sipariş geçecegım ve ben ürünü hiç görmeden buradaki alıcıya ulaşacak standart dropshipping yani.ama ben bu işi yaparsam bu gümrük açısından bir sorun teşkil eder mi forumda çok aradım ama kesin bir yanıt alamadım ( bulungudum ılde danıştıgım gumruk musavırlerınden ve muhasebecımden de kesın bır yanıt olmadı) bir gümrük müşaviri arkadaş ve muhasebeci bunun olabılecegını ve yapacagım bu işin komisyoncluk olacagını söyledıler,muhasabecıme göre bu iş komisyoncluk ve üretici firma tr ye yolladıgı her urun ıcın bana fatura yollayacak bız de aradaki karımızdan vergı verecegız ama ben yasaya aykırı bır sey mı dıye endıse edıyorum ve kesın bır yanıt arıyorum, yanı onlar bana fatura yollasa bıle bir gun gumrukden bu faturalar nedır bu urunler ithal edilmemıs bu faturalar nereden geldi denır dıye endıselerım var.. satacagım urunlerın vergısını ne şekilde ödeyecegım neye göre ödeyecegım bunlar hep muamma. gumruk.gov.tr den bilgi için mail yazdım ona da yanıt alamadım.e-ticaret sitelerinde bu işi yapan binlerce insan var ancak ben vergimi ödeyerek yanlış birşey yapmadan bu işi nasıl yürütebılırım fikirleriniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum
saygılar
kyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:51
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design