Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-07-2010, 15:19   #1 (permalink)
turkoloko
Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2010
Yaş: 47
Mesajlar: 3
Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart çocuk güneş gözlüğü ithalatında gözlük üzerinde CE işareti olması şartı


Yaz aylarında çocuk güneş gözlüğü ithal ediyorum. Şimdiye kadar ithal ettiğim markanın hem kutusunda hemde gözlük üzerinde CE işareti var. Seneye ithal etmek istediğim başka bir markanın sadece dış kutusunda CE belgesi var. Gözlük üzerine basmamışlar. Bu ürünü ithal etmek istediğimde DTS'de ne gibi bir sorunla karşılaşırım? Ürün kutusu üzerindeki CE işareti yeterli olmuyor mu? Üreticiye bu konuyu dile getirdiğimde bana yurtdışında bu konuyla ilgili mevzuatı şu şekilde verdi:

Applying CE-marking
The CE marks are applied by the manufacturer or the importer for the EEA. The CE logo should be clearly visible on the product (or on the packaging if there is no space on the product). In conjunction with the EC declaration of conformity the manufacturer is stating here that the product meets the requirements of the EC directives for CE marking. These are usually New Approach directives, but there are also a few other directives that affect CE marking, such as some of the Global Approach directives.

yani diyorki eğer ürün üzerinde CE işaretini basacak yer yoksa kutusunda olabilir. Bu bizim ülkemizde geçerli değil mi? Nitekim şu anda ithal ettiğim gözlük markasının bir partisinde CE işareti ürün üzerinde yoktu ve uyarı vererek çekmeme izin verdiler.
turkoloko isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 22:22
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design