Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-08-2010, 01:47   #1 (permalink)
OzdenKB
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Yurtdışından araba getirme (çift vatandaş)

İyi günler öncelikle böyle yararlı bir platform oluşturduğunuz için sizi tebrik eder ve başarılarınızın devamını dilerim.

Daha önce forumunuzda araştırmama rağmen tam net bir bilgi göremedim, eğer gözümden kaçtıysa affedin lütfen ama sormak istediğim birkaç soru var:

Bulgaristan'da öğrenciyim ve kısmetse Eylül ayında bir araba almayı düşünüyorum Bulgaristandan.Hem Türk hem Bulgar vatandaşlığım var ancak Türk kimliğimdeki ve Bulgar kimliğimdeki isimlerim farklı.Eğer Bulgaristandan araç alırsam;

-Türkiye'de kalabileceğim süre maksimum 6 ay mıdır?
-Aracı Türkiye'de bırakıp ben Bulgaristana gitsem ve 6 ay dolmadan aracı gelip alsam tekrar Bulgaristana dönsem olurmu?
-2 aracım olduğu takdirde, 6 ay birini Türkiye'de kullanıp süresi dolduğunda geri Bulgaristana götürüp diğer aracı alıp 6 ay da onu kullanabilirmiyim Türkiye'de?
-Okulum bittiğinde ve artık Bulgaristanla bir bağım kalmıyacağında aracı Türkiye'de Türk plakası ile kullanabilirmiyim, yani kısacası aracın artık temelli Türkiye'de kalmasını sağlayabilirmiyim? Kanunları nelerdir? Fiyatlandırma neye göre yapılır? Ve aşşağı yukarı ne kadar ücret ödenir?
-Sizce yapılabilecek en mantıklı şey nedir?

Sorularıma tek tek detaylı olarak cevap vericeğinizi umuyorum. İyi günler ...
OzdenKB isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design