Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-08-2010, 20:53   #5 (permalink)
tomcat8
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: KAMU PERSONELİNİN YURT DIŞINDAN ARABA GETİRECEĞİ ZAMAN İZLEYECEĞİ PROSEDÜRLER VE ÜCRETLENDİRMELER

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Belki biraz fazla ısrarcı davranıyormuşum gibi olabilirim ama biz Türkler biraz farklıyızdır. İlla gözümüzle görmeden elimizle dokunmadan inanmayız. Verdiğiniz örnek çok açıklayıcı. Şimdi benim gibi birçok insanın kafasındaki sorunun cevabının somutlaştırılması var. (Bu soru: YURT DIŞINDAN ARABA GETİRMEK KARLI MI?) Bunun somutlaştırılması ise gerçek bir araba ve masrafları ile olur diye tahmin ediyorum. İnternette yaptığım aramlar sonucunda aynı bizim Türkiyede olduğu gibi Avrupa çapında araba satışının yapıldığı bir internet sitesinden bulduğum bir arabanın Türkiye'ye getirilmesi ne kadar tutar acaba. eğer bununda hesaplamasını yaparsanız çok memnun olurum.

http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=lrrmlxril4bf
bu linkte verilen aracın fiyatı 15,999 Euro. Düz hesap 16.000 Euro.
Araç 2200 cc. Aracın ağırlığı 1615 kg. Modeli Mercedes E 200 CDI.
Üretim yılı 2007 fakat tarafiğe çıkış tarihi 2008.

Aynı aracın Türkiye fiyatı ise en ucuz olanı 50.000 Euro. Şimdi bu aracı alsak Türkiye'ye girişi kaç Euro olur? (Bu sorunun cevabı inanın bir çok kişiye bayağı bir faydası olur) Saygılar.
tomcat8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:19
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design