Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-08-2010, 12:54   #1 (permalink)
retroo69
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Eski bilgisayar ve konsol - Müzelik cihazlar.

Merhaba arkadaşlar,

Bir bilgisayar muzesi oluşturmak için 2000 yılından beri kişisel bir çabam var. 200 civarında eski bilgisayar ve oyun konsolunu toplamayı başardım. Bunları bilgisayarla ilgili toplantılarda, sergileme şansımız oluyor. Sitesi hazırlandığında tüm Türk halkına hizmet verecek... Bilgisayar Müzesi

Koleksiyonun tamamlanması için Türkiyede bulamadığım bazı cihazlara ihtiyacım var. Çoğu 30-40 USD olan, ekonomik bir değeri olmayan bu cihazları yurtdışından getirmek
kargo nedeniyle oldukça zahmetli oluyor. Birde gümrükte, bunlar eski eşya alamazsınız dediler mi, kaynar sular başımdan dökülüyor. En son 2-3 disket sürücüyü gümrükte vermediler yalvar yakar 60 TL gümrük vergisi alıp verdiler. ve inanın cihazların değeri o kadar değildi. Ticari mallar yeni diye gümrükten girebiliyor. Ama ben hiç bir ticari niyetim olmadan, sosyal, kültürel bir faaliyette, 50-100 USD'lik cihazları gümrükten almakta zorlanıyorum (Alamıyorum)... Han, 60 TL alsalar o da sorun değil. Ama kargo ucuz olsun diye 2-3 tanesini bir kutuya koyduruyorum. Gümrükten alamazsınız deme riskini göze alamıyorum. Yurtdışından bağışta bulunmak isteyenler bile var (günlüğümde görebilirsiniz). Ama bu yüzden yurtdışından cihaz getirmeye korkuyorum.

Bana bu konuda yol gösterecek, fikir verebilecek olan var mı ? Ne yapmalıyım? nereye başvurmalıyım...

saygılarımla,,
Gokhan Sonmez
Bilgisayar Muzesi
retroo69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:22
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design