Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-03-2008, 00:46   #7 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 19 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Çin'den Kişisel Amaçlı Telefon Getirtme.yardım

Alıntı:
asiyan´isimli üyeden Alıntı
Bu çerçevede, bireysel cep telefonu ithal işlemleri sadece zati eşya kapsamında olup, yurtdışından yolcu beraberinde veya posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla vergili ya da muaf olarak hediyelik cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Diğer taraftan anılan Karar kapsamına girmeyen posta veya hızlı kargo yoluyla gelen ve karşılığında bedel ödenmiş olan cep telefonlarının mutat serbest dolaşıma giriş rejimi hükümleri uygulanmak suretiyle ithal işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ben bu yukarıdaki satırlardan şunu anlıyorum sayın İmza;
- Vergili ya da muaf HEDİYELİK cep telefonu getirtilemez
- BEDELİ ÖDENMİŞ cep telefonları SERBEST DOLAŞIMA GİRİŞ REJİMİNE tabidir.

Bedeli ödenmesi demek, fatura kesilerek bedelinin transfer edilmesi demek.

Arkadaşımızın sorusu da buydu sanırım.

Ona yurtdışından hediyelik gelmiyor, BEDELİNİ ödeyerek.

Konuyu ptesi günü gümrük idaresine de danışarak VARSA YANLIŞIM DÜZELTEREK cevaplayacağım.

merhaba sayın asiya

Forumdaki yazıda belirttiğimi gibi kişi tek başına telefon ithal edemez .Olayı şöyle anlatmakta gerek var.Eskiden spot adıyla satılan cep telefonu vardı ve bunlar bir süre sonra kapatılacak dendi bu spot ürünler yurt dışından izinsiz ithal edildiği için kapatılacaktı ve herkez imei numaraları kaydertdiler.

Su an üyemiz telefonu her türlü ithal etse de yurt içinde kullanamaz.Eğer ben kullanmam dekoratif koyıyacağım derse de sizin gibi düşünün bir arkadaşım kendiside gumrukforum .üyesi telefon almış çinden iphone fakat telefonu çalıştıramıyor .Şimdi onun için yurt dışına çıkacak birini araştırıyoruz yurt dışından dönen kişi telefonu üstüne kaydetsin diye

saygılarımla
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design