Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-08-2010, 00:10   #1 (permalink)
berkyurdum
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Dış ticaret zorunlu mudur ?

Öncelikle herkese iyi günler dilemek istiyorum.
Benim birkaç sorum olucak sizlere.öncelikle bu sene öss ye gırdım ve puanım kılpayı 4 yıllık bir lisans proğramına yetmedi.bende 2 yıllık bir bölüme gırıp 1 sene kaybetmeme düşüncesiyle dış ticaret bölümünü gözüme kestırdım.ancak gümrük müşavirliği icin 3 yıl B 3 yıl da A icin staj yapmam gerektiğini ve gümrük müsaviri olabilmem icin en azından acıktan 4 yıllık isletme,uluslararası ılıskıler okumam gerektıgını ögrendım.bu yuzden kararım 2 yıllık okumaktansa bu sene 4 yıllık acıkögretımden uluslararası ılıskılere kayıt yaptırıp bır sene daha hazırlanmaktı.diyelım acık öğretıme kaydımı yaptırdım bir sene daha hazırlandım ama ıstedıgım bı bölume gıremedım.ben sadece 4 yıllık uluslararası ılıskıler bölumunu acıktan bıtırıp gumruk musavırı olabılır mıyım ? yanı 4 yıl acıktan okumak zorunluysa neden 2 yıl daha fazladan okuyım? buna gerek varmı ? yoksa dırek acıktan deıl de dıs tıcaret okumak zorunlu mudur ?
Ek tercıhlere az kaldı ve kafam cok karısık yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden cok tesekkur ederım.
berkyurdum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design