Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-09-2010, 13:10   #1 (permalink)
maryland
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart ihracatta fuar teşvikleri -acil yardım

merhaba, bir konuda çok acil yardıma ihtiyacım var. bir çok kişiyle konuştum ama çözüm bulan çıkmadı maalesef. otomotiv yedek parça ihracatı yapan bir firmada çalışıyorum. almanyada bir fuara katılacağız. fuar teşviğinden yararlanmak için ihracatçı birliğine ön başvuru yaptık. pazarlamacı bir şirket olduğumuz için imalatçı firmalardan kapasite raporu almamız istendi. ancak çok fazla ürün sergileyeceğiz ve biz tecrübesizlikten dolayı çeki listesi ve fatura hazırlarken bütün kalemleri belirttik. oysa bizim gibi çok kalemli ürün sergileyen başka firmalar örneğin ticari araç gereç şeklinde tek kalemde topladıkları için sorun yaşamıcaklar. biz tek tek belirttik ve o kadar firmanın kapasite raporlarını almamız imkansız. şöleki bazı firmalar kayıt dışıçalışıyor.bu nedenle teşvik almamız da zorlaşıyor. beyanname açıldığı için onun üzerinde de herhangi bi değişiklik yapamıyoruz. şimdi şu aşamada ne yapmalıyım ki teşvikten yararlanmam riske girmesin? kapsamlı bi kapasite raporu bulmaya çalışıyorum ist, izmir, ank. bi çok firma aradım ama onlar da tanıdmadıkları için raporlarını vermek istemiyorlar.
maryland isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:32
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design