Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-09-2010, 04:35   #1 (permalink)
wooter
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Red face Paylaşmak

Forumu 4 gündür inceliyorum, biraz önce kayıt oldum ve bu kendimi bu mesajı yazmak zorunda hissettim...

Türkiye'de yaşıyoruz ve gelir seviyesi muhteşem bir halk değiliz maalesef... Kendimden örnek vereyim; öğrenciyim, memur bir ailenin çocuğuyum... Bazı şeyleri maddi açıdan düşünerek, planlayarak hareket etmek ZORUNDAYIM...

Müzikle uğraşıyorum ve Türkiye'de enstruman fiyatları yüksek... Bu yüzden yurt dışından alışveriş fikri bana çok cazip geliyor fakat gümrük olayları fazlasıyla tecrübe ve bilgi gerektiren işler... Bir şeyler bulurum umuduyla 1 haftadır bilgisayar başında sabahlıyorum - ki şu anda saat 04:23 - ama g.tip no ve bu no'ya göre gümrükte KDV : 18 ve Diğer Ülkeler : 3.2 şeklinde kesilecek olan vergiden başka TAM olarak bir şey öğrenemedim... Bu işi bilinçsiz bir şekilde yapmayı da istemiyorum... Malum, çalışıp didinip yerine göre boğazımdan kesip para biriktiriyorum, dolayısı ile riske atmam söz konusu değil... Bu ve başka forumlarda da okuduğum, çoğu mesajda geçen gibi; bir GÜMRÜK MÜŞAVİRİne danışın ya da işlemleriniz için bir müşavirle anlaşın durumu da açıkcası hiç içimden gelen bir durum değil... Ha illa ki gerekirse MECBUREN yapılacak... Ama istedikleri ücretler benim durumumdaki (eminim bu forumda benim gibi çoook insan var) biri için biraz fazla kalıyor... Enstruman için ödeyeceğim paranın 4 te hatta belki de 3 te 1ini ödeyeceğim kendilerine... Zaten enstrumanıma vereceğim parayı zorla denkleştirmişim - daha vergiler ve kargo için ödeyeceğim parayı biriktirmem gerek-.

Bildiğim kadarıyla forumların amacı PAYLAŞMAK... Ve bu forumda bu konularda gerçekten tecrübeli insanlar hatta gümrük mali müşavirleri var... Bilgi vermek, yardımcı olmak çok zor olmasa gerek ama ne yazık ki forumda sorularına cevap alamamış yada işine yaramayacak üstün körü cevaplar almış bir çok insan var...

Uzattıkça uzattığım lafın kısası :

1) HERŞEY PARA MI?

2) Resimlerini, özelliklerini, fiyatını belirttiğimiz ürünün elimize ulaşana kadar hangi işlemlerden geçeceğini,bizim hangi işlemleri yapacağımızı ve bize kaça mal olacağını HİÇ BiR KAR AMACI GÜTMEDEN, "Allah razı olsun!" ile YETİNİP hesaplayabilecek yada hesaplayabilmemiz için bize yol gösterebilecek bir arkadaşımız var mı?

Sonuna kadar sabırla okuyan arkadaşlara sonsuz teşekkürler... Hepimize yardımcı olması dileğiyle;

Wooter
wooter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:04
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design