Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-2010, 23:24   #1 (permalink)
mehmatt
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart AB Gümrük Mevzuatı ve kişisel eşyalar

Merhaba, ben yakın zamanda Yunanistan'a öğrenci olarak gidiyorum kişisel eşyalarımın çoğunu götürmüş bulunuyorum fakat en son seferde masaüstü bilgisayarımı da beraberimde götürmek istiyorum. Hem masraf yapıp laptop almak istemiyorum hemde bilgisayarımın burada çürümesine razı gelemiyorum. Ama çok yeni olmamasına rağmen pahalı kişisel eşya olması, büyük olması ve elektronik olması nedeniyle tedirginim. TC Gümrük Mevzuatını buldum çıkarken bir sorun yaşamayacak gibi görünüyorum ama AB ya da Yunanistan ile ilgili birşey bulamadım. Trendeki polisler tüm bavulları tek tek açıp bakıyor bu açıdan saklama şansım yok acaba bununla ilgili yönetmelik nedir kaç para değerine kadar yada ne özelliklere kadar götürülebilir. Laptoplara bir işlem yapmıyorlar. Vizem uzun tarihli ama öğrenci belgemi henüz alamadım sadece kabul kağıdım var. Bununla beraber fatura vb. şeyler göstermek gerekirmi? Maximum fatura bedeli ne olmalı gibi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
mehmatt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:04
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design