Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-09-2010, 10:40   #3 (permalink)
cio_cio
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
41 Mesajda 52 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ingiltere den video oyun - konsol ithalati vergi oranlari ( playstation xbox 360 )

Sanırım bu işi hobi olarak yapmayı planlıyorsunuz..

Ciddi anlamda dükkan açıp satmak istiyorsanız

Konsol italatçılarıyla konuşup toptan fiyatına ürün ve oyun alıp satabilirsiniz.. Herşey Faturalı + KDV li olur.

Yok ben gidip kendim alıcam italatçıyla beni uğraştırmayın derseniz.. Kontenyır bazında çalışmanız lazım..

Bunun için de sağlam nakit para olmalı...

Gidip kendiniz alcağınız zaman öyle 3-5 tane alamazsınız direk size her konsoldan 1 box verirler sanırım 20 tane çıkıyor

Yani 20 ps3 20 xbox 20 xbox 360 vs vs

Ayrıca ingiltereden pek bu işler yapılmaz genelde çin üzerinden korea üzerinden singapur üzer,nden konsol satışları vardır...

1 tane çin vizesi alıp hong kong tan iş bağlantısıyla ürünleri tr ye alabilirsiniz..

Bunun içinde gümrük firmalarıyla konuşmanız lazım..

Konsollar media disk ile çalıştığından bunlar için bandröl paraları kontrololer bikaç mevzuat var.. onları gümrük firmaları yardımıyla geçebilirsiniz...

Yada gidersiniz kadıköy yada eminönüne konsolcu bulup bir çay içip muhabbete girersin dersin ki

Ben şurdan geldim mümkünse ist olmasın Şöyle sizin gibi dükkan açmak isterim az çok bilgi verir..

Tabi malları ondan alma gene araştır italatçıları..
cio_cio isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:12
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design