Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-10-2010, 15:21   #2 (permalink)
cio_cio
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
41 Mesajda 52 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Bakarmısınız ÖNEMLİ

Özel kargo firmaları ile yurt dışından ürün alınmayacağını öğrenseydin böyle bir hataya düşmezdin..

Keşke Sorsaydın önceden Ürün alırken sadece devlet postası seç.

Şimdi gelelim cevaba ya paşa paşa ödeyeceksin ücreti.. Yada kafanı çalıştırcaksın

Yanlız kafanı çalıştırırken biraz kurnaz ve tilki gibi olmalısın..

İstanbulda isen ups yi ara kargonun nerede diye sor Büyük ihtimal Atatürk Hava Limanı kargo bölümünde dicek hatta büyük ihtimal değil %100 öyle der

Ups yi bul %20 kdv vergi ücretini öde..

Orada saf saf gezinirken seni birileri görecek onlar kartal gibidir hemen bulurlar seni komisyoncu derler yada kısaca ayakçı..

Hemen derdini sorarlar biz alırız hallederiz vs derler 30-40 lira para isterler 1 kağıt verir bunu doldur der.

Sonra sana yapacağın bütün işlemleri tek tek tek anlatır anladınmı kardeş der anladıysan yola çıkmaya hazırsın hop der bi sakal at öyle git der atarsın bi 10-20 lira Sonra bildiğim kadarıyla istanbuldakiler zeytinburnu ambarına gidiyor ama tabii sana verilen kağıtta yazar kargonun nerede tutulduğu..

UPS in binasının içinde UGL lojistiği bul.

Bi kaç evrak imzalıcaksın sonra paketi sana uzaktan göstericekler..
Sonra gümrük memuru elinde paketle içeri girer oradaki depocular ameleler güvenlik artık kim varsa başına toplanabilir

Açar kutuyu bakar dersin 2nci el tamir edilmiş ürün öğrenciyim ala ala bunu aldım..

Sonra gümrükçü al bunun faturasını öde şunu imzalat gel geri der. Onları halledersin..

2 saat filan sürer bu işler..
--------------
Yada biraz çirkeflik yapıp Devlet Gümrük Müdürlüğüne gidip bir dilekçe patlatırsın ürünüm şu kargoyla geldi takıldı benden ordino taşıma ıvır zıvır parası istiyorlar. Ben %20 devlet vergisi verip bu ürünü almak istiyorum diye dilekçe yazıp sunarsın onlara onaylandığında alıp o kağıtı verirsin (dilekçe ücreti 100 TL olabilir) sonra UPS ye gidip hiçbir ücret ödemeden ürünü alırsın

Benim bilgim bu yönde umarım halen böyledir.

Ürünü alırsan buraya yaz bizde bilelim gelişmeleri
cio_cio isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design