Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-10-2010, 21:13   #1 (permalink)
corukay
Üye

Teşekkür: 5
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Endonezyadan A4 kağıt ithal etmek için...

iyigünler formunuz için öncelikle çok teşk e.derim emeği geçenlerin eline sağlık.

ben bir bilgisayar ve sarf malzemeleri üzerine işletmem olan esnaf odasına kayıtlı bir gelir vergisi mükellefi esnafım.
benim sorunum internet üzerinde bulduğum bir kağıt ürünleri satış sitesinden alışveriş yapmak istiyorum toptan olacak şekilde ....

ingilizce yazışmalarımızla en az 20 ft lik konteyner dolusu A4 beyaz 80 gr lktan 1600 koli siparişi verdim. karşı taraf ücreti gönderilmesi için hesap numarası verdi. ama nereye kadar güvenebiliriz??? bir şekilde de güvenip iş yapmamız gerekir tabiki ...

parayı gönderdiğmizde taşıma ücretide dahil olarak istiyor. herşey dahil diye gönderilcek ürün benden limanismi ve adresimi istiyorlar.... buraya kadar herşey oldu desek...benim sipariş ettiğim ürünlerle birlikte karşı taraf bana; fatura,irsaliye ,içerik,konşimento ...vs gibi belgeleride gönderecekmiş..

sorum şu : bu ürünler konteyner geldiğinde büyük sorunlar yaşarmıyım. ? ithalat ihracat şirketimi kurduktan sonra mı para gönderip alım yapmalıyım.? gelir vergisi esnafıyım , şirketim olmadan bu malı limandan alamazmıyım?...vergi oranı sanırım kdv %8 ve de gümrük vergisinden muhaf doğrumudur? dikkat etmem gereken masrafı büyük ince noktalar varmı ?

konuyla ilgili tecrübeli kişilerin en kısa zamanda ilgilenmeleriricasıyla . ilginiz için şimdiden teşk. ederim.
corukay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:39
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design