Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2010, 22:19   #3 (permalink)
fred78
Üye

Teşekkür: 2
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: KARGO Hakkında

Alıntı:
korayozdemir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
fedexte yaşadıgım bir olay.
amerikadan bir arkadaşım model ucak için kumanda hediye etti bana bedel olarak ta 1 dolar yazmış.
istanbula geldi orada gümrükcü bunu dinleme cihazı sanıp gümrüge bırakmış işte orada başım bayagı ağrıdı yok ordino parası yok ardiye parası o bu dekern bana 500 lira masraf cıktı büyük pazarlıkla 250 liraya inidirdim. yani o anda muayne yapan gümrük memuruna baglı olay. ha bu arada ben gümrük de ödemedim ama diger masraflar bayagı tuttu
Hocam geçmiş olsun.Özel kargolar ile yurtdışından ürün getirtmek oldukça riskliymiş.150 euro yu geçmese bile gümrük memurları geçirmeyebiliyor.Artık nasıl bir uygulamaya tabi tutuyorlarsa bunun cevabını ne görüştüğüm özel kargo şirketinin çalışanı ne de internetteki forum sayfalarındaki ilgili arkadaşlar cevabını veremiyor.Aldığın malın 1.5 - 2 katı fiyat çıkarabliyorlarmış.Tamamen şansına kalmış.Karlı çıkayım derken astarı yüzünden pahalıya mal oluyor.Ben bir daha bu hataya düşmem.Neyseki şansıma benim saat takılmadan geçmiş.Bugün takip ekranında gördüm.Benim tavsiyem yurtdışından ürün getirmek isteyen arkadaşlar yerel posta seçeneğinden şaşmasın.(150 euro sınırına ve yasaklı ürünlere Dikkat!) En kötü ihtimalle takılsa bile fahiş vergiler ödemezsiniz...
fred78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:56
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design