Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-10-2010, 18:44   #3 (permalink)
alirbsh
Üye

Teşekkür: 2
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: çinden Posta Yoluyla Gelen Eşya osiloskop aldım. Gümrükten %20 vergi ile teslim etmediler.

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
TRT Bandröl

RADYO VE TELEVİZYON ALICI CİHAZLARININ
STANDARTLARINA AİT YÖNETMELİK
Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi
: 16.1.1985,
No : 85/8988
Dayandığı Kanunun Tarihi
: 11.11.1983,
No : 2954
Yayımlandığı R. Gazetenin Tarihi
: 10.2.1985,
No : 18662
Yayımlandığı Düsturun Tertibi
: 5, Cildi:24,
S.2337

Amaç
Madde 1 – 2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu'nun 58. maddesi gereğince hazırlanan bu Yönetmeliğin amacı; radyo ve televizyon alıcılarının imal, ithal ve montajlarında uyulması gereken standartların belirlenmesi ve bu standartlara uygunluk bakımından Radyo ve Televizyon Yüksek Kurulu tarafından verilecek izin esaslarını tespit etmektir.
Kapsam
Madde 2 – Bu Yönetmelik, radyo ve televizyon cihazları ile bu cihazlarla birlikte kullanılan anten, anten yükselteci, radyo frekans kabloları ve radyo frekans bağlayıcılarının standartları ile bu cihazların bu Yönetmelikte belirtilen standartlara uygunluğunun tespit edilmesinde uygulanacak esasları kapsar.

n) Devre şeması: Alıcı cihazın ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış ve üzerinde kullanılan devre elemanlarının tipi ve değerleri belirtilmiş, gerekli yerlerde gerilim ve osiloskop görüntüleri gösterilmiş elektronik devre şemasını,

Bu bilgiler mevzuattandır..

Ben sizin yerinizde olsam Herhangi bir gümrük danışmanlık firması ile konuşup olayı öğrenip ona göre hareket etmektir..

Tse den ürün yeterlilik belgeleleri olaylarıda var..

Öyle gümrüğe geldi hemen alayım olayı yok TSe evrakları gerekir test garanti ıvır zıvır.

hocam cevap için teşekkür ederim fakat bir yanlış anlaşılma var sanırım. bu cihazın radyo tv alıcılarıyla hiçbir bağlantısı/ alakası yok. yani bir voltmetre(gerilim ölçer) ne ise bu cihazda o kadar bağlantılı bu trt olayıyla.
benim merak ettiğim bir voltmetre vs. ile aynı grupta değerlendirilmesi gereken bir cihaz. neden bu kadarfazla prosedür istemesi. işgüzarlık olduğunu zannediyorum, çünkü internette ki forumlarda bu cihazdan satın alıp gümrükte vergisini ödeyip satın alan bir çok kişi var. bana bu şekilde muamele edilmesi açıkcası canmı sıktı.
asıl merak ettiğim kişisel kullanımım için posta yoluyla getitirdiğim bir ölçü aletini gümrükten %20 vergisini ödeyip neden alamadığım.
alirbsh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:00
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design