Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-10-2010, 06:52   #1 (permalink)
OnurAnkara
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart AMERİKADA VALİZİM KALDI.LÜTFEN YARDIM !

selamlar saygılar,
yaklaşık 1 ay önce amerikanın virginia beach eyaletinden geldim.work and travel için gitmiştim.havaalanında 2 valiz ve 1 çantayla girersem çok fazla ödemem diye yanıma çok para almamıştım.ama,uçtuğum firma çok farklı bir ücretlendirme sistemine sahipmiş.çok pahalıymış.(delta airlines) bu yüzden iki valiz için toplam 600 dolar ödemem istendi.benim de üzerimde o kadar para olmadığı için,valizin tekini arkadaşıma bıraktım.
şimdi o benden haber bekliyor valizi yollamak için.valizin mutlaka gelmesi lazım, giyecek ne bir kıyafetim,ne de bir çamaşırım var burda.valizin içinde kesinlikle ticari birşey yoktur,sadece benim günlük giydiğim kıyafetler vardır.açıldığında giyilmiş olduğu belli olacaktır.
bu valizi nasıl getirtebilirim?
aklıma 2 yol geliyor;
1.amerikadan gelecek birine o valiz farkını ödeyip getirtmek.
2.fedex yada ups ile valizi kutulara böldürüp kutu kutu yollatmak.

1.yol için gereken kimseyi bulamadık.hatta insanlara fazladan para teklif ettik ama yok.kimse kabul etmez tabi.2.yolda da,fedex i aradığımda bana söyledikleri ; ''valizin yada gelecek şeyin türkiyede çok fazla gümrük vergisine dahil olacağı'' dır.

lütfen yardımcı olabilirmisiniz? gerçekten ''mağdurum'' diyebilecek konuma geldim.

teşekkürler
OnurAnkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:50
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design