Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-10-2010, 07:31   #1 (permalink)
Snekhers
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Çinden Bilgisayar Getirmek

Merhaba arkadaşlar,

Yeni nesil çıkan netbook tarzında el bilgisayarları getirmek istiyorum. İlk başta hediye sıfatıyla numune aldığım numuneden memnun kalmış ve üretici firma ile irtibatlarımda görüşmem dolayısıyla 50 adet almam karşılığında ticaret hukukumuzun başlayacağını söyledi ve benimde kafama yattı. Şimdi shenzhen de bulunan üretici firmadan 50 adet aldığımda ortalama 1.5 mt yükseklik, 3 mt en, 2 mt boy yani ortalama 2mt karaküp koli yada istiflenmiş toplu şekilde ürünü gönderebilirler. Alacağım ürünün bedeli totalda 6640 dolar tutmakta... Bu arada satıcı ne gerekiyorsa konuyla ilgili gümrük işlerine kolaylık elinden geleni yapabileceğini söyledi.

Ürünün türkiye reel fiyatı bulunmamaktatır. Ürünü yedek parça diye mi göstereyim diyorum. Vergi oranlarının daha alta düşmesi için? Kısacası tıkandım kaldım Henüz pazar da böyle bir ürün olmadığı için bunun vergilendirmesi, ve gümrük işleri hakkında detaylı olarak beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. (Not: İlk defa yurt dışında ihraç işine girişeceğim)
Snekhers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:53
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design