Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-10-2010, 16:50   #4 (permalink)
şık
Üye

Teşekkür: 3
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Cevap: Yurtdışından 150 euroyu geçmeyen elektronik eşyalar gümrüğe takılır mı?

Alıntı:
admin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gumruk idaresi gerekcesini de belirterek esyanin kiymet kontrolunu yapabilir .
Merhaba, benim de benzer bir sorum var. Yeni başlık açmaktansa bu başlığa yazayım dedim. Forumu dikkatle taradım, sorunuma tam bir cevap bulamadım.

Ben bir profesyonel kulaklık satın almak istiyorum, bu ürünün Türkiye'deki tüm stokları tükenmiş. Türkiye'deki distribütör firmasına sorduğumda 160 EUR + KDV fiyata kendilerinden sipariş edebileceğimi belirttiler, benim için yurtdışından getirtip adresime teslim edecekler yani. Ayrıca Türkiye'deki birkaç online alışveriş sitesinde ürün gene bu fiyatla listelenmiş, ancak hepsinde "Stok yok" yazmakta.

Ben aynı ürünü Amazon'da 90 USD fiyata buldum. Ebay'de de mevcut.

Şimdi ben bu ürünü Amazon veya Ebay'den 90 dolar (+ 30 dolar kargo ücreti) fiyatla satın aldığım takdirde 150 euro sınırından düşük olduğu için gümrük vergi muafiyetinden faydalanabilirim. Fatura da paketin üzerinde birlikte gelecek.

Ancak gümrükte bir kıymet kontrolü yapmak isterler mi? Yaparlarsa ürünün Türkiye'deki 160 EUR + KDV satış fiyatını mı referans alırlar? Böyle bir şey başıma gelirse hak iddia edebilir miyim? Ne önerirsiniz?

Bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

Ekleme: Üründen sadece 1 tane satın alacağım.
şık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:46
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design