Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-10-2010, 10:34   #1 (permalink)
Xasf
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question ABD den yolcu yanında airsoft tüfek

Merhaba,

Bu konuda daha önce açılmış başlıkları okuduğumda maalesef aradığım bilgiye ulaşamadım, o yüzden yeni bir başlık açma gereği gördüm.

ABD'den gelirken yanımda airsoft türü plastik boncuk atan tüfeklerden getirmeyi düşünüyorum. Amerika'da bu işlerin polisi olan Ulaştırma Güvenliği Dairesi (Transportation Security Administration - TSA) kurallarına göre bu tarz silahlar uçağın kabinine sokulamıyor, ancak kargosuna verilmesinde sakınca yok. ( TSA: Prohibited Items )

ABD ve Türkiye'nin airsoft oyuncaklar hakkındaki mevzuatları yaklaşık aynı, örneğin namluda silahın gerçek olmadığını gösterecek belirgin turuncu bir işaret olması ve üzerinde gerçek silah markası / işareti taşımaması gerekiyor, alacağım ürün de bu şekilde olacak.

Bunlara göre, oradan uçağın bagajına vereceğim bavulumda olacak tüfeği burada Atatürk Havalimanı'ndan sorunsuz bir şekilde çıkartabilir miyim? Daha önce dekorasyonel kılıç ve mızrak gibi silahları yine bu şekilde bavulumda getirebilmiştim, bir problem olmamıştı. Ancak airsoft silahlar için bu konularda çok fazla uyarılar var, ancak genelde internet siparişinden kargoyla gelen ürünler için, yolcu beraberi konusunda olan az sayıda bilgi de hatalı (örn: başka bir başlıkta uçağa hiç yüklenemeyeceği söylenmiş ki doğru değil).
O yüzden bilgili arkadaşlara bir sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.
Xasf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:50
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design