Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-10-2010, 22:41   #42 (permalink)
yıldız
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: DROPSHİP SİSTEMİYLE TÜRKİYE'ye ÜRÜN SATMAK İSTİYORUM!!!

Alıntı:
altug75´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ederim. Dropshipping için bunu sordum. Yani ürün direk olarak alıcıya yani benim müşterime kendi adıyla gönderilecek. Dolayısı ile bildirimde muhtemelen bu kişiye yapılacaktır. Öyle değil mi ?
evet, ürün direkt müşteriye gidecek. Adamlar sistemi kurdukları için, yasaları da müsaade ettiği için, gönderdikleri fatura cinsi kağıtta dropshipper firmanın adı gözükmeyecek. Aklına bu tip sorular gelmesi normal, ama merak etme. Müşteri hiç bir şekilde dropship firmasından geldiğini anlamıyor... Ebay satıcılarının %80'i zaten bu yöntemle satış yapıyor... Hiç birimiz ebay'den ürün aldığımızda bunu anlamıyoruz zaten... Bildirim derken kargo takip no'sunu diyorsun sanırım... kargo takip no'su hem sana, hem müşteriye gidecek. onlar işin bu kısmını hallediyorlar zaten... Sistemde hiç bir sorun yok... Yurtdışına yapacağın hiç bir satışta vergi sorunun yok... Gün gelir de, ayda binlerce dolar kazanırsan o zaman belki abd maliyesi vergi isteyebilir. (ki keşke o kadar kazansan da vergi versen...) Bazılarının anlattığı gibi ayda 5000 dolar gibi para kazanamazsın zaten... 400-500-600 dolar gibi kazanman mantık çercevesinde ama...

Senin olsa olsa tek sorunun ilk başlarda feedback oranının en azından 20 küsürlerin üzerinde olması lazım. Eger degilse, ilk başlarda 1 dolarlık e-book al...her defasında farklı satıcılardan al ama.. veya da eşe-dosta-kendine birşeyler sipariş et...feed'ini yükselt.. 20 küsürden sonra mağaza da açabiliyorsun zaten. bu daha rahat olur senin için..

Elektronik ürünlerde çok rekabet var yalnız. fazla yönelme derim, eger yönelirsen de, özellikle de cep tel. satarsan ülke kültürlerini biraz bilmen lazım. mesela abd'ye samsung, nokia gibi tel. satmak zor.. adamlar motorola'dan şaşmıyorlar...kendi markaları çünkü, sahip çıkıyorlar mallarına...
yıldız isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:45
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design