Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-10-2010, 10:45   #1 (permalink)
replaelectronics
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation çinden cep telefonu

HERKEZE MERHABALAR,

ÇİNDEN BANA İKİ GÜN ÖNCE HEDİYE AMAÇLI BİR TELEFON GÖNDERİLDİ.(60-70$) 4 -5 GÜN İÇİNDE TELEFONUN BANA ULŞMASI GEREKİYOR. FAKAT FORUMDA OKUDUĞUM AŞAĞIDAKİ KANUN MADDESİNE İSTİNADEN Bİ KAÇ SORUM OLACAK, TELEFONUN 3 AY İÇİNDE KAPANACAĞINI BİLİYORUM FAKAT, SORUM ŞU TELEFON BANA ULAŞACAKMI? GÜMRÜK YETKİLİRİ BANA TELEFONU VERİRMİ? YOKSA ELMİ KOYARLAR? EL KOYARLARSA BENİMM Bİ CEZA ÖDEMEM GEREKİRMİ?
CEVABINIZI BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER.

KANUN MADDESİ ŞÖYLE;
Cep telefonunun (Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil) muafen serbest dolaşıma sokulabilmesi için, ancak yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir. Ek-9'daki listede belirtildiği gibi, yabancı misyon mensupları hariç, her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın cep telefonunu gümrük vergilerinden muaf olarak yurda getirmeleri mümkün bulunmaktadır. Ayrıca, hediyelik eşya statüsünde veya posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.
replaelectronics isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:38
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design