Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-11-2010, 16:19   #4 (permalink)
n8111
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çin'den Elektronik Ürün (Dijital Makine-Notebook) İthali

Merhaba bireysel ithal ettiğiniz ürünlerle ilgili gümrüklerde herhangi bir problem yaşıyor musunuz? TSE gibi kurumların denetimlerine tabi mi ürünler? prosedürler hk. bilgi verirseniz çok sevinirim..

Alıntı:
muhsinissever´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Bir başka konu altına yazdım ama tam detaylı olmadı.

Şu an Çin'den bireysel olarak ürün ithal ediyorum. Fakat ben bu işi bireysel değil, kurumsal olarak yapmak istiyorum.

Hali hazırda kurulmuş 18 yıldır faaliyet gösteren bir firmamız var. İthalatları bu firma üzerine gerçekleştirebiliriz. Sormak istediklerime cevap verirseniz sevinirim.

/- İthal etmek istediklerimiz; Dijital SLR Fotoğraf Makineleri, Dijital Kompakt Fotoğraf Makineleri, Bilgisayar OEM parçacıkları (cpu işlemcileri, ram bellek, ekran kartı, anakart), Notebooklar (Bir kısmı Çin OEM malı, bir kısmı orijinal marka ürünü -ASUS, Macbook gibi-)

/-Okuduğum ve anladığım kadarıyla İthalat belgesi almamız ve Dijital Makine ürünleri için de Garanti Belgesi vermemiz gerekiyor. Servis konusunda, herhangi bir yetkili servis ile anlaşıp onu Servis olarak gösterebilir miyiz?

/- Herhangi ithalat yapan bir firma ile anlaşıp ürünleri firma üzerinden alabilmemiz için nasıl bir yol izlememiz gerekmekte?

/- Örneğin, 300 $'dan 15 tane Dijital Fotoğraf Makinesi, 250 $'dan 5 tane notebook, 25 $'dan 50 tane bilgisayar parçası, (toplam tutarı 7000$) ithal etmemiz gerekse; karşı tarafla faturalandırmayı (CIF, FOB?) nasıl konuşabiliriz? Ben şu ana kadar EMS (Express Mail Service) ile ürün alıyordum, bu tarzları yine o şekilde alabilir miyiz? Bu söylediğim rakamlara EMS taşıma bedeli dahil. Bu şekilde bir ithalat için ne kadar bedel ödememiz gerekecek?

/- Samsun'da veya Karadeniz bölgesinde Gümrük Müşavirliği yapan bildiğiniz kişi/kurum var mı?
n8111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:47
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design