Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-11-2010, 12:36   #9 (permalink)
dharmabum
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çin'den Ürün almak

iyi günler,
bu soruyu son iki aydır karşılaştığım herkese soruyorum.umarım cevabı sizdedir.
ben sinema öğrencisiyim ve profesyonel bir kamera almak istiyorum. HD profesyonel kameraların Türkiye' deki fiyatları bana göre çok yüksek olduğu için alibaba tarzında Chinatrade denen sitelere bir göz attım.hep almak istediğim sony ex3 marka kameranın Türkiye' deki şatış fiyatı 19.000 TL. bu kamerayı bir Çin sitesinden 1500 dolara buldum. sitenin müşteri hizmetleri ile msn de görüştüm ve kameranın ıskarta parçalardan yapılmadığını, orjinal sony olduğunu, bu kadar ucuz olmasının sebebi ise ucuz işgücü ve ekonomik kriz olduğunu söylediler. ayrıca gönderdikleri kameranın 1 yıl boyunca dünya çapında garantisi olduğunu ve istersem ilk 30 gün içinde geri gönderip paramı alabileceğimi söylediler. benim bir işe girip 10 yıl çalıştıktan sonra alabileceğim bir kamerayı sadece 1500 dolara satıyor olmalarını tam olarak anlayamadım.bu kameranın buraya gelip tekrar çin'e gitmesi 30 günü aşar mı? acaba bu kameranın dışı aynı fakat içindeki teknolojisi mi sahte? yoksa gerçektende sony çin fabrikasında bu kadar ucuza kamera üretiyor mu? bu sarularımın yanında sizden tavsiyede istiyorum. acaba bu kamerayı almalı mıyım?
dharmabum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:19
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design