Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-03-2008, 00:03   #3 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 19 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Avrupa dan Çizgiroman-Resimli roman getirip satmak

Alıntı:
Osmang´isimli üyeden Alıntı
Öncelikle herkese merhaba

Ben bir üniversite öğrencisiyim. Daha önceden 1 2 kere resimli roman-çizgiroman (dilleri ingilizce) getirtmiştim. Her paket 8 10 taneydi ve en fazla 70 80 euro civarında alışveriş yapıyordum. Onun için şimdiye kadar gümrükle ilgili bir sorunum olmadı.

Ama artık gümrüğe takılacak mı korkusu yaşamadan mesela bir sefer de 20 30 belki 50 tane kitap getirip burada satmak istiyorum ve ya 1 sefer de değilde 1 ay içinde her birinde 10 (mesela fiyatı 60 euro ) kitap olan 7 8 siparişim verdim diyelim.

Mesela ebayden ticari amaçlı 30 tane ingilizce kitap-çizgiroman-resimli roman siparişi verdim ve toplam fiyatları 100 euronun üstünde. Bunlar türkiyeye geldiği zaman maliyetlerinden başka neler ödemem gerekecek ? Ödemeler nasıl bir sırayla olacak ?

Beni biraz bilgilendirebilirseniz çok minnettar kalırım size.

Teşekkürler
Merhaba sayın üyemiz ürünü getirmede masraflar Gümrük vergisi kdv si nakliye masrafı ve gümrükleme masrafı olarak son bulur.Bence her ay 10 tane yerinde bir ayda en az 100 tane getirirseniz karlı olur.
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:58
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design