Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-11-2010, 04:41   #9 (permalink)
radow61
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi

arkadaslar bu gibi foto makinaları vs. 2 adetten fazla getirmeyin 2 adete kadar takılsa bile sözlü beyan formu ile alabilirsiniz 3 adet oldugunda ticarete girer artk o makinaları almayın gümrüğe bırakın daha iyi dhl tnt gibi firmaların sizin malınızın takılması o kadar işine geliyorki hemen arıyorlar sizi malınız takıldı bizden gelip ordineyi alıp malınızı cekebilirsiniz demesi insanı yıkıyor 150 lira 3 yaprak a4 kağıdına veriyorsunuz inanın cok dokunuyor o 150 o a4 kağıdında malı gonderen alıcı konşimento numarası ve malın gorunen bedeli yazar baska hic bir sey yok.o kargo firmaları takılmayacak malları bile takıyorlar o yüzden.postane gümrüge hic benzemez havalimanı gümrük affallar kalırsınız benim basıma geldi ama baya tecrübe kazandım.vergi deme antredepo parası en az urune gore 50 tl den baslar pul parası vs. ufak tefek 2 ödeme daha ama normal bir vatandasın gidip yapacağı isler degil bunlar bastan söyleyeyim ordan birilerine 50 lira verip yardım alın
radow61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design