Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-11-2010, 05:48   #1 (permalink)
hakkaya28
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Amerika dan ikinci el ismakinasi ithalati

Degerli arkadaslar; asagida bahsetmis oldugum konu ile ilgili yardimlarinizi rica ediyorum.

Amerika Birlesik Devletlerinden, 8429.20.00.00.11 (Kendinden hareketli buldozerler, angledozerler, greyderler, toprak tesviyesine mahsus makinalar, skreyperler, mekanik küreyiciler, ekskavatörler, küreyici yükleyiciler, sıkıştırma işini tokmaklamak suretiyle yapan makinalar ve yol silindirleri) tarife pozisyonuna giren ve 10 yas sinirini asmayan ismakinalari ithalati yapmayi dusunuyorum. Fakat daha once Amerika’dan bu tur makinalarin ithal edilmesi ile ilgili arastirmalarim sonucunda hicbir torik veya tecrubeye dayali yeterli bilgiye rastlayamadim.

Bu husus dogrultusunda tarafinizdan edinmek istedigim bilgiler asagida ki gibidir.

1. Yukarida bahsedilen grupdaki ikinci el makinalarin Turkiye’ ye ithalati mumkun mudur?

2. Bahsi gecen makinalardan herhangibiri icin Turkiye gumrugunde hangi tur vergiler ve hangi oranlarda uygulanmaktadir?

Bu makinalardan Turkiye’ ye ithal ettigimizde gumrukte bizden hangi belgeler istenecektir?

3. Bu makinalari ithal edecek olan firmanin, ithalat izninin bulunmasinin haricinde baska hangi yetki veya izinleri tasimasi gerekiyor.

4. Bahsi gecen ve ithalata konu olan bu makianalar icin daha detayli bilgiler verebilir misiniz (tonaj, motor kapasitesi, yas siniri vs.), ozellikle excavatorler icin tonaj siniri var midir?

Tesekkurler...
hakkaya28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:07
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design