Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-11-2010, 19:14   #7 (permalink)
uttuf
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından 150 euroyu geçmeyen elektronik eşyalar gümrüğe takılır mı?

Selamlar,
Öncelikle ben de diğer arkadaşlar gibi bu sitenin inanılmaz derecede kaliteli, mantıklı ve sorun çözücü olduğunu düşünüyorum, şu devirde artık hepimiz en uygun fiyatlarla alışveriş yapmak istiyoruz ve bunun en uygun yolu yurtdışı;
Forumu inceledim ve kendi aradığım sorulara cevap buldum çoğunlukla, ama bulamadıklarımı sunmak istedim;

Kardeşim Amerika da öğrenim görüyor ve her sene geliyor Türkiyeye. Gelirken bir çok şey getirtiyorum sorun olmuyor, kendisininmiş gibi parça sayısı (aynı üründen) ikiyi aşmadan ipodlar gitarlar vs getirttim zamanında, yalnız bu sene gelemiyecek ve benim acil olarak bir ürün almam gerekiyor. BU ürün :Amazon Kindle

Kindle 139 dolar fiyatla satılan ve kitap okumak için tasarlanmış elektronik bi cihaz ve kardeşim bunu bana çok rahat gönderebilir, forumda 150 euro sınrını okudum ve çok memnun oldum bu durumdan; sorularım kısaca

1-Bu ürün Tr de yok ve uzun süre olmayacak, bu bir sorun mu?
2-Forumda özel postalarla iş yapmayın derken kardeşimin Boston dan buraya gönderim yaparken kullanabileceği posta kurumu o eyaletin yerel postası mı oluyor?
3-Bu üründen sadece bir kere istemeyeceğim eğer ilkinde sorun çıkmazsa sanırım 10 a yakın sipariş vereceğim, bu durumda her birini tek tek göndereceğini düşünürsek, gönderim zamanlarının arasındaki gün sayısının bir önemi var mı?
4-Yoksa bu şu anlama geliyor, kardeşim bana değeri 150 euronun altında olan yüzlerce ürünün tek tek gönderebilir, bu doğru mu ?
5-Doğruysa kardeşimin ve benim ismim bir şekilde gümrükte mimlenir mi?
6-Posta gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boyur ve ağırlık, doğru mu?
7-Faturası ürünün yanında mı yoksa postanın üstünde aleni bir şekilde mi durmalı, yoksa her durumda açılıyor mu?
8-Bir de meraktan soruyorum postalar x-raylerle mi inceleniyor, açılıp açılmayacağına karar vermek için?

Sabrına güvenen ve bu sorulara cevap verecek Arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

(P.S. : Sizden Cevap gelir gelmez siparişi veriyorum)
uttuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:20
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design