Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-11-2010, 09:53   #8 (permalink)
cio_cio
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
41 Mesajda 52 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından 150 euroyu geçmeyen elektronik eşyalar gümrüğe takılır mı?

Alıntı:
uttuf´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar,
Öncelikle ben de diğer arkadaşlar gibi bu sitenin inanılmaz derecede kaliteli, mantıklı ve sorun çözücü olduğunu düşünüyorum, şu devirde artık hepimiz en uygun fiyatlarla alışveriş yapmak istiyoruz ve bunun en uygun yolu yurtdışı;
Forumu inceledim ve kendi aradığım sorulara cevap buldum çoğunlukla, ama bulamadıklarımı sunmak istedim;

Kardeşim Amerika da öğrenim görüyor ve her sene geliyor Türkiyeye. Gelirken bir çok şey getirtiyorum sorun olmuyor, kendisininmiş gibi parça sayısı (aynı üründen) ikiyi aşmadan ipodlar gitarlar vs getirttim zamanında, yalnız bu sene gelemiyecek ve benim acil olarak bir ürün almam gerekiyor. BU ürün :Amazon Kindle

Kindle 139 dolar fiyatla satılan ve kitap okumak için tasarlanmış elektronik bi cihaz ve kardeşim bunu bana çok rahat gönderebilir, forumda 150 euro sınrını okudum ve çok memnun oldum bu durumdan; sorularım kısaca

1-Bu ürün Tr de yok ve uzun süre olmayacak, bu bir sorun mu? TAM OLARAK DOĞRU DEĞİL BU ÜRÜN Amazon Kindle ADI İLE TR DE BULUNMUYOR AMA FARKLI İSİMLERDE OKUYUCULAR MEVCUT D&R , MEDİA MARKT , SATURN , TEKNOSA , DARTY , GİBİ ELEKTRONİK MAĞAZALARDA BU ÜRÜNLER VAR KENDİM İNCELEDİM ÇÜNKİ.(FİYAT BİLGİSİNİ HATIRLAMIYORUM)
2-Forumda özel postalarla iş yapmayın derken kardeşimin Boston dan buraya gönderim yaparken kullanabileceği posta kurumu o eyaletin yerel postası mı oluyor? ÖZEL KARGOLAR TNT,DHL,FEDEX, GİBİDİR BUNLARLA ÜRÜN ALIRKEN 150 € ALTINDA VE KURUMSAL FİRMA FATURALI OLMASINA DİKKAT EDİLMELİ.. şAHIZ BEYAN FATURASINI PEK ÖNEMSEMİYORLAR.
DEVLET POSTASI TÜRKİYEDEKİ PTT GİBİDİR AMERİKADA USPS BU HİZMETİ VERİYOR. KAYITLI POSTA TAKİBİ İLE ÜRÜN GÖNDERİLEBİLİR GENE 150€ AŞASI
3-Bu üründen sadece bir kere istemeyeceğim eğer ilkinde sorun çıkmazsa sanırım 10 a yakın sipariş vereceğim, bu durumda her birini tek tek göndereceğini düşünürsek, gönderim zamanlarının arasındaki gün sayısının bir önemi var mı? GÖRÜNDÜĞÜ ÜZRE SEN ÜRÜNÜ KULLANMAK İÇİN DEĞİL SATMAK İÇİN İSTİYORSUN SATARKEN VERGİ KAÇIRACAKSIN BU BİR SUÇ UNSURU UMARIM FARKINDASIN.. KDV ÖDEYEMEZSİN ŞİRKETİN YOK ŞİRKETİN VARSA ZATEN BU SORULARI SORMAZSIN İTALAT İHRACAT BELGENLE MALLARI ÇEKERSİN KDV PEŞİN ÖDERSİN.. SORUNUN CEVABINA GELİNCE AYNI İSME ÜRÜN ÇEKMEK SAĞLILI DEĞİL FARKLI İSİMLERE ALMAN GEREKLİ. ARALARINDA GÜNLER BIRAKMAN DAHA İYİ OLUR 1 HAFTA OLABİLİR

4-Yoksa bu şu anlama geliyor, kardeşim bana değeri 150 euronun altında olan yüzlerce ürünün tek tek gönderebilir, bu doğru mu ? MANTIKEN EVET AMA KISMEN HAYIR. ÇÜNKİ TİCARETE GİRER SÜREKLİ ÜRÜN YOLLAMAK NASIL BİR SİSTEM ? HEDİYE DİYEMEZSİN HERGÜN HEDİYE GÖNDERİLMEZ. OKADAR ÜRÜNÜ NAPACAKSIN DER
5-Doğruysa kardeşimin ve benim ismim bir şekilde gümrükte mimlenir mi? İSİM CİSİM ÖNEMSİZ ALLAHIN HER GÜNÜ ÜRÜN YOLLAMAZ İSE SORUN YOK HERZAMAN AYNI İSME YOLLAMAK SAĞLIKLI DEĞİL SÜREKLİ DEĞİŞMEK GEREKLİ İSİM VE ADRESİ
6-Posta gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boyur ve ağırlık, doğru mu?FİYAT,FATURA,AĞIRLIK,BOYUT
7-Faturası ürünün yanında mı yoksa postanın üstünde aleni bir şekilde mi durmalı, yoksa her durumda açılıyor mu?FOTOKOPİSİ KUTUSU ÜZERİNDE EL YAZISI İLE TÜRKÇE VE İNGİLİZCE ORJİNAL FATURA KUTU İÇERSİNDE DENİLEBİLİR.
8-Bir de meraktan soruyorum postalar x-raylerle mi inceleniyor, açılıp açılmayacağına karar vermek için?EVET ÖYLE BU ŞEKİLDE ÜLKEMİZE ZARARLI ÜRÜNLERİN GEÇİSİDE ÖNLENİYOR AYRICA

Sabrına güvenen ve bu sorulara cevap verecek Arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

MÜMKÜNSE BANADA İŞLEMCİ LAZIM GETİRİRMİSİN

(P.S. : Sizden Cevap gelir gelmez siparişi veriyorum)
ŞU ADRESİ EKLEYİN YARDIMCI OLURUM
cio_cio isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:39
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design