Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-11-2010, 13:55   #16 (permalink)
wolfblue
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çin'den Ürün almak

çin ile ilgili ufak bir deneyimimi paylaşayım.alibaba üzerinden kumas ihracatı yaptım 1 sene kadar sonra dedim 1 kere ithalat yapayım yapmaz olaydım.apple laptop istedim 500 dolar yatırdım hatun ilk laptopu gönderdi.bende takip numarasını aldıgım icin gaza gelip 2 laptop parası daha yatırdım.ürün topkapıya takıldı.gittim ufacık bi kutu.icinden 20 tane usb bellek cıktı.10 tanesi 128 gb 10 tanesi 256 gb.orda biraz ağladım gümrükteki memura.öğrenciyim işletme klubü baskanıyım dedim.89 doğumlu oldugumu görünce git dedi faturanın %20 sini öde sonra gel al ürünleri.sağolsun satıcı 1700 dolarlık fatura kesmiş.ödedik mecbur %20 sini.ürünleri aldım eve gelip netten baktıgımda 128 gb usb belleklerin 600 dolar , 256 gb lık belleklerin 1000 dolar civarı fiyatları oldugunu gördüm.tabi actım 1 tanesini veri attım yaklasık 4 saat.sonra tekrar takıp cıkartınca anladık gerçeğiusb belleğin içini açtıgımda (markası kingston bana gelen usb lerin) 128 mb lık samsung belleği vardı içinde.mecburen yaklasık 1900 doların üstüne soguk su içtim.şark kurnazlıgı yaparken 3 ayda kazandıgım parayı 1 işlemde verdim.

sözün özü çinlilere dikkat edin arkadaslar , sağlam firma ve sahıslarla çalısın.

saygılarımla
wolfblue isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:48
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design