Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-11-2010, 02:46   #1 (permalink)
ahasim
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart İthalat yapmak için ne gerekiyorsa öğrenmek istiyorum

Merhabalar,
İthalat konusunda hiç deneyimim yok; ama bu işe girişmeyi ne zamandır düşünüyorum. Çinden yüzük, küpe,kolye; saat; çanta,elbise tarzı, Almanyadan fotoğraf makinesi ve bilgisayar bileşenleri ithalatı yapıp Türkiye'de gerek internet üzerinden, gerekse bulunduğum il'den pazarlamasını yapmak istiyorum. Her şeyin yasal olmasını istiyorum, internetten araştırdığım kadarıyla bir şirket kurulması gerekiyor, şahsım adına kuracak olduğum şirketle, yukarıda belirttiklerimin ithalatını yapabilir miyim? Mesela şöyle bir ayırım var mı? Siz A şirketini kurdunuz sadece bilgisayar malzemesi italatı yapabilirsiniz veya siz B şirketi kurdunuz sadece giyim eşyası ithalatı yapabilirsiniz tarzında. Diğer sorum diyelim ki 2000 tl tutarında 300 tane saat ithal ettim, en fazla ne kadar vergi öderim, 200tl'yi geçer mi, ürüne ödediğimden fazlası vergi öder miyim? Son sorum, her şeyi hallettim, şirketi kurdum, ithalat yapmadan önce, her ithalatım için ayrı ayrı, ithalat yapacağıma dair bir yerleri bilgilendirmem gerekiyor mu, gelen malları nerden alıyorum, gümrüğe gidip vergilerini ödeyerek malları teslim mi alıyorum, yoksa başka bir yolu var mı? Dil sorunum yok, ve bilgisayarla da aram gayet iyi bunları da belirteyim bazı konularda bunlar soruluyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
ahasim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:47
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design