Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-12-2010, 12:24   #2 (permalink)
cio_cio
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
41 Mesajda 52 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çinden Mp4/Mp3 Player ve Flash Bellek İthalati

Alıntı:
proofzoka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ticaret amaçlı flash bellek mp3 player mp4 player getirmeyi düşünüyorum. Ancak bu konu hakkında araştırma yaptığımda gümrük sıkıntısının olabileceğini söyleyenlerle karşılaştım.

Merak ettiğim konular şunlar:

1- 10 dolardan 10 adet ürün 100 dolara (Flash Bellek)
30 dolardan 10 adet ürün 300 dolara (mp3/mp4 player)
ücretsiz kargoyla Türkiyeye yollanıyor sitede yazdığına göre yanlız ikisini de birlikte almayacağım tabi ki ya 10 adet flash bellek ya da 10 adet mp3/mp4 player. bu 10 adet ürün Türkiyeye geldiğinde vergisiyle ne kadara mal olacaktır bana?

Eğer italat şirketiniz yok ise 3 den fazla ürün alamazsınız..

2- 10 ürün getirdikten sonra eğer başarılı satış olursa miktarı yükseltmeyi düşünüyorum 50 ürün getirmek gibi. Bunu tekrar yapabilmem mümkün mü yoksa sene içinde bir kez mi ithalat yapabilirim?

Paranız olduğu sürece italat yapabilirsiniz.

3- Ticari amaçlı getireceğim için şirketim mi olması gerekir ve gerekiyorsa bunun için gerekli belge ücret vb. nelerdir?

Sanayi ticaret odasında kayıtlı bir işletmeniz olması gerekli italat yapabilen
4- Vergi için gereken minimum miktar ve minimum ücret nedir yani kaç tane getirirsem vergi ödemek zorunda olurum ya da belli bir para karşılığında örneğin 100 eurounun üstünde ürün satın aldığımda vergi ödeyeceğimi ancak altında alırsam problem olmayacağını ve ek olarak 10 tane ürünün dikkat çekebileceğini söyleyenler oldu dolayısıyla ticaret amaçlı ithalat için neler gerekir 10 ila 50 ürün arasında.
150€ üzeri herşey vergilendirilir..

Ayrıca 3 üründen fazlasını italat yapmadan alamazsınız..

3 ürünü normal vatandaş olarak alabilirsiz vergi ödersiniz alırsınız ama süreç önemli bu işi sürekli kendi adınızdan adresinizden yapamazsınız ticaret yaptıgınızı amaçlayıp ürünleri teslim etmezler..

Verdiğim bilgiler çok basit ve klasik cevaplardır.

İsterseniz sitede bulunan reklamlardaki gümrük danışman firmalarını arayıp detaylı öğrenebilirsiniz.
cio_cio isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı cio_cio adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
bilgekagan78 (08-03-2011)

Şu Anki Saat: 11:53
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design