Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2010, 12:57   #1 (permalink)
jashua26
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart İHRACATA YENİ GİRİŞ gider kalemleri

iyi günler
herkese antalyadan selamlar . iki arkadaş bir limited şirket kurarak almanyaya yaş sebze ve meyve ihracatı yapmayı düşünüyoruz şuan araştırma aşamasındayım. ortağımın abileri orda olduğu için bağlantı kurmamız daha kolay olacak. benim şuan araştırmam başlangıç giderleri üzerine .bu konu altında konuşacağımız konuların benden sonrada bu işe girmek isteyenlere doğru yolu göstermesini istediğimden detaylı bir paylaşımla ve ilerleyen zamanda yeni başlıklarlada ihracatı baştan sona öğretmesini amaçlıyorum. eksik kalan kısımlarla ilgili yardımlarınızı ve bilgilendirmelerinizi rica ediyorum . herkeze şimdiden teşekkür ederim.

1) LTD. şirket kuruluşu gerekli kayıt ücretleri için toplam 8.000 TL civarı masraf olacağı belirtildi
2) üreticiden ürünleri temin ettikden sonra sertifika masrafı için internetden 15 TL gibi bir ücret tuttuğunu gördüm doğrumudur?
3) bu ürünlerin paketlemesi nasıl olmalı ve ücretleri nedir yada internet üzerinden nasıl öğrenebilirim?
4) gümrük müşavirliği masraflarınında yaklaşık 250 TL civarı olacağı söyleniyor doğrumudur? gümrük masrafları için sanıyorum burdan net bilgi almam mümkün olamıyacaktır bu sebeble bunu daha sonra çalışmaya başlıyacağım müşavirlik firmasına sorarak ancak öğrenebilirim sanırım.
5) antalyadan almanyaya nakliye masrafını bir türlü bulamadım malesef balkan ülkeleri ve rusya için var internette ancak almanya için yok bu konuda bilgi rica ediyorum çünkü nakliye normal tırla olmıyacağından sanırım fiyat farklı olucaktır yardım lütfen ?

yukardaki konular hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. eksik kalan kalemlerle ilgilide görüşlerinizi beklerim.

teşekkürler şimdiden bugün cuma herkezede hayırlı cumalar
jashua26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design