Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2010, 17:53   #16 (permalink)
Liverpool
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: cek cumhuriyetine ihracat

Merhaba ,

Nakit (cash) masaya konulan para olmadikca her zaman oyle ya da boyle bir risk vardir.

Vesaik mukabili ihracatlarda , konsimentoyu alici olarak "TO THE ORDER OF -BANKA ISMI" duzenlediginiz zaman meblagnin odenmesine istinaden mallarin serbest kalmasi saglanacaktir.

Malzemeleri sevketmeden once , alicinizdan onun banka bilgilerini almaniz gerekiyor.

Daha sonra isi biraz daha saglama almak isterseniz , kendi bankaniza bu bankayi sordurabilirsiniz.

Sevkıyat gerceklestikten sonra , evraklarinizi hazirlayip kendi bankaniza teslim ediyorsunuz. Bankada vermis oldugunuz talimata istinaden karsi tarafin bankasina bildiride bulunuyor , odemeye istinaden evraklari aliciya teslim edip malzemeleri cekiyor.

Bu sistemin tek stresli yani , yakın ulkelere evraklari yetistirmek.

Mesela ben Yunanistana gonderiyorum , bu yuzden cuma gunlerini tercih ediyorum. Cuma sabahtan malzemeyi yukletip pazartesi ve sali gibi mali indirmesini sagliyorum.

Cuma evraklari zaten ben kendi bankama yetistiriyorum ve onlar da en kötü aksam dhl ile ulkeye gonderiyorlar. Pazartesi sabahi ellerinde oluyor evraklar ve alici ile baglantiya geciyorlar. Bu durumlarda zamani efektif kullanmak gerekiyor , keza meblagnin dusmesi 1-2 gun gecikebiliyor ayrica bu sekilde olasi ardiye/demoraj masraf risklerini minimuma indiriyorsunuz.

Umarim yardimci olmustur.
Liverpool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design