Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-12-2010, 22:53   #4 (permalink)
neverwinter
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ÇİN'den toptan EPAD Tablet PC getirtiyorum VERGİSİNİ ÖDEMEK İSTİYORUM !

Alıntı:
meco87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çok teşekkürler, peki firma kurmuş olsam, genel prosedür nasıl işler??
tek tek her süreci bana anlatırsanız çok sevinirim, tekrar teşekkürler
Limited şirketi kuracaksın, garanti belgesi çıkartacaksın(en son 12000Tl+KDV idi, bilgisayarlarda toplam 21 servis gerekli), bilgisayar olduğu için iyi yerlerle çalışırsan senden ürünü isteyecekler ve söküp takma süresini belirleyecekler, ürünün maliyetine göre gümrükçüye ücret ayıracaksın(belli bir rakamın üstüne çıkınca yüzdelerle çalışıyorlar), fatura bilgilerini 5 kere kontrol edeceksin, mal buraya indiğinde KDV sini yatıracaksın, nakliye ile ürün sana gelcek.Sonra matbaaya gitceksin garanti belgesi bastıracaksın.Üretim sırasında ürünlerin başında biileri durmadıysa bir kaç ürün sorunlu çıkacak, eğer kutuların üzerinde 3G yazıyorsa gümrükte başka sorunlar çıkacak, sonra bir mağazaya sattırmak isteyeceksin bu sefer EAN code(uluslararası barkod olayı) sorcaklar üreticide yoksa sen yapacaksın 400-500TL ona gidecek.Sonra 3G modül getirirsen onların IME no larını kaydettireceksin ki burda modüllerin modelleri önemli onu öğren, fabrikadan al no ları falan.

Olması gereken ve olabilecekleri saydım, illa atladıklarım olmuştur.

Bak aklıma ne geldi, kullanım kılavuzunu türkçeye çevireceksin ve çin de bastıracaksın(bul bir öğrenci çat pat çevirsin), kılavuz kutularda o şekilde gelecek, öyle gelmesin ingilizce gelsin sonra çeviririz dersen yeminli tercümana gider paraların üzülürsün .

Sana kolay gelsin.
neverwinter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:19
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design