Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-12-2010, 09:51   #6 (permalink)
neverwinter
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ÇİN'den toptan EPAD Tablet PC getirtiyorum VERGİSİNİ ÖDEMEK İSTİYORUM !

12000TL+KDV, 21 adet servis noktasına kotaları için vereceğin ücret, onlarda senin markanı servis listelerine ekleyecekler.Bu olay şöyle işiliyor, ülkemizin her bölgesinde 3 er adet servis gerekli, İstanbul'daki servis senden 300 lira isterken doğu bölgesindeki servisler 500 isteyebilir, servis sayısı daha az olduğu için onlarda fiyatlarını yükseltiyorlar.En güzeli bu işi bir firma ile yapmak çünkü ayarladığın servis kapatıp giderse peşinden başkası kossun yenisi için bir daha para vermezsin başka servise onlar ayarlar.
Bu işleri kendim yapacağım diyorsan tek tek bulacaksın yada hazır bu işi yapan büyük firmalar var sen sadece parayı gerekli evrakları verirsin onlar halleder.

Yedek parça bir gereklilik ama kimse seni getirdin mi diye kontrol etmiyor, servisleri ayarladıktan sonra bir daha gormeyebilirsinde.Yazılım desteği bir zorunluluk değil onun servisini herkes verebilir sen donanım satıyorsun.Sen kendi servisini ayarla yeter, servisler saat başına ücret talep ederler senden en güzeli kendin yapman.

5-10 adet için gümrükçü en fazla 300-400 TL ister kendi ücreti olarak, gümrükte başka masaflarda çıkar.Çok büyük masraflar değiller.

Bence bedeli az yazdırma sıkıntı olabilir gümrükte bilemezsin, ödediğin KDV yi kayıp olarak görme, nasılsa son kullanıcıdan tahsil edeceksin, ayrıca bankadan kredi çekmek istersen firman adına senin için avantajlı olur.Gümrükte ürünleri bilir kişi kontrol ediyor daha az gösterirsen bedeli sorun edebilir bilemezsin.KDV masrafı klasik %18'i.

Üründeki logo, isim ile kutu farklı olmasın, faturada farklı olmasın.Herşey aynı olsun, ürünün ne olduğu açıkça yazsın, tablet pc yazsın kutuda.Garanti belgeni halledip, kılavuzuda sanayi bakanlığı sitesine e-imza ile yükleyeceksin olay bitcek.

3G varsa cihazlarda kutunun üzerinde 3g li olduğu yazmasın araya başka devlet birimleri girer, ürünü soktuktan sonra kayıt işlemlerini yaptırırsın.(bu 3G konusunda cep telefonları işlemlerini bilen birisi bilgi verirse rahat daha iyi olur, ama bilmen gerekenler, 3g modülün markası modeli ve ime numaraları.

Avrupa birliği mevzuatı ülkemizdede geçerli olduğu için CE belgesi gereklidir diye biliyorum, bir nevi ürün pasaportudur kendisi.Piyasaya ürünü sokmak için gereklidir.
neverwinter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design