Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-01-2011, 18:47   #1 (permalink)
recep69
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart HİNDİSTANDAN PARÇA PARÇA ELBİSE GETİRMEK YARDIM

Hindistandan bir kaç firma ile görüşüyorum ve uygun fiyatlar buldum.Hazır,dikilmiş elbiseler getirmek istiyorum.Bu ürünlerin ağırlığı ortalama 1,5 kg.Ürünleri burada sipariş aldktan sonra sipariş vereceğim.Siparişlerim hep ayrı ayrı gelecek.DHL,UPS veya FEDEX ile.Şu anda okuduğum için tam zamanlı uğraşamıyorum fakat okuldan sonra bu işi şirket üzernden yapacağım.Şu anda bu işi sorunsuz yapabilmem için bir kaç sorum var.
1-)Sürekli ama tek parça halinde kendi adıma ürün getirmem dikkat çeker ve ürün gümrüğe takılır mı?
2-)Ürünleri her seferinde bana hiç ulaşmadan direkt müşterilerimin adreslerine göndertsem gümrüğe takılır mı?
3-)Bu işte gümrük değer sınırı nedir?Faturayı düşük göstersek ve Hindistanda'ki alıcıya iki ödeme yapsam.Birincisi faturadaki tutar bunu kredi kartı ile yapsam.İkincisi paypal ile buda kalan tutar.Bu şekilde ürün gümrüğe takıldığında çözmeye yeterli olur mu?
Ve daha başka bu işi sıkıntısız yapabilmem için tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler.
recep69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:37
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design