Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-01-2011, 21:48   #50 (permalink)
recep69
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: DROPSHİP SİSTEMİYLE TÜRKİYE'ye ÜRÜN SATMAK İSTİYORUM!!!

DROPSHİP yapmak isteyen arkadaşlar.Öncelikle yukarıda da ismi geçen dropshipturkiye şirketi ile çalışarak para kazanmanız mümkün değil.Çeşitleri dedikleri kadar değil,fiyatları yüksek ayrıca kendileride perakende satış yapıyorlar.Yani esasında bir dropship firması değiller.Buyursunlar aksini ispatlasınlar.Benim ac tecrübem oldu bu firmayla ayrıntıları yazmıyorum sonuçta ticari bir şirketler ama ben kesinlikle tavsiye etmem.
Bu işi yapacaksanız yurtdışı firmalarla yapmanız gerekecektir.Bu iş sanıldığı kadar kolay değildir ama imknsızda değildir.Bazıarının bu iş türkiyede yasak şu şu kadar ceza yedi bana maliye bu kadar ceza kesti demelerine aldanmayın.Bunlar genellikle insanların bu işi yapmalarını istemeyen bu işten ciddi rakanlar kazanan kişilerdir.Siz anladınız.
Bu iş çok ciddi bir iştir.Öncelikle bir hatta pek çok sağlam satıcı bulmalısınız.İşleyiş açısından aliexpress e bakmanızı öneririm.
Paypal i iyi tanımnız lazım.Olası durumlarda paypal de ne nasıl yapılır.
Bu işin esası gümrük mevzuatı.Eğer bunu bilmezseniz paralarınız havaya uçar.Şirketler sizin adınıza fatura kesiyorlar diyenlere aldanmayın.Yasaklı ürün var,adetli ürün var,koşullu ürün var vs..
Bu mevzu çok derin.En iyi öğrenme şekli yaparak öğrenmektir.Tabi bunun için ufaktan başlayın.Mesela paypal e üye olun.aliekspress e üye olun.sonra çok düşük ücretli bedava kargo olan gümrük mevzuatına aykırı olmayan ir ürünü bir yakınınızın adresine gönderin.İşleyişi anlamış olacaksınz.Bu yazdıklarımın detayları forumlarda bolca var.Google amcaya sorun.Onunla aranız iyi olursa cevap bulamayacağınız birşey nadirdir.
Sakın bu kadarla buiş öğrenilir sanmayın.Kİmsenin size herşeyi bir çırpıda anlatmasını eklemeyin.ARAŞTIR-İSTİŞARE ET-UYGULA.gerisi size kalmış.Google size yeter.
recep69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:49
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design